Αγωνιστική ΔραστηριότηταΑνακοινώσειςΠόλο ΓυναικώνΗ ΝΕΠ πλήρωσε το μπλακ-άουτ στο β΄ ημίχρονο, ήττα 11-5 από ΑΕΚ

April 11, 2024
Η ΝΕΠ έπαθε μπλακ-άουτ στο β΄ ημίχρονο της αναμέτρησης με την ΑΕΚ, πέτυχε ένα μόλις γκολ (!) κι αυτό είχε ως αποτέλεσμα την ήττα των «δελφινιών» από τον «Δικέφαλο» στο κολυμβητήριο της Γλυφάδας με σκορ 11-5 στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής Γυναικών του πόλο. Δυστυχώς, η ΝΕΠ έμεινε στους 6β. στην προτελευταία θέση και τα πράγματα για την παραμονή έχουν δυσκολέψει αρκετά.
Η πατρινή ομάδα κρατάει πάντως το μαχητικό α΄ ημίχρονο, με το σκορ μέχρι 5:15 από τη λήξη της γ΄ περιόδου να είναι 6-5 υπέρ της ΑΕΚ, όμως μέχρι εκεί, καθώς ακολούθησε ένα σερί 5-0 της γηπεδούχου!
Διαιτητές: Κόκκινος-Τσότρας. Τα 8λεπτα: 4-2, 1-2, 3-1, 3-0. Τα γκολ της ΑΕΚ: Κολιτσοπούλου 1, Κωνσταντοπούλου 1, Μαργαρίτη 1, Γκίλλα 1, Λογοθέτη 3, Παπαδοπούλου 1, Κρίστμας 3.
ΝΕΠ (Χρήστος Αργυρόπουλος): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη, Δήμητρα Κοντάκου, Λάμπερτ 1, Ευφροσύνη Τσιμάρα 1, Μπαλάτσα 2, Ζαφειράκη, Κεπενού, Κονταλέξη, Λιαπάκη, Τύχινα 1, Λαμπάτου, Μπεκρή, Άρνα, Προδρομίτη.