ΑνακοινώσειςΠόλο ΑνδρώνΗ ΝΕΠ ισοπαλία 12-12 με την Τρίαινα Βούλας

February 29, 2020

Ισόπαλη με σκορ 12-12 με την Τρίαινα Βούλας αναδείχθηκε η ΝΕΠ στο κολυμβητήριο «Α. Πεπανός» στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του φετινού πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Ανδρών του πόλο. Τα «δελφίνια» αιφνιδιάστηκαν στο ξεκίνημα, καθώς η Αθηναϊκή ομάδα προηγήθηκε με 4-1 στο α΄ 8λεπτο, όμως στην συνέχεια οι παίκτες του Φώτη Γιαννόπουλου όχι μόνο ισορρόπησαν το παιχνίδι, αλλά πήραν και το προβάδισμα (6-5). Το ημίχρονο βρήκε τους δυο αντιπάλους στην απόλυτη ισορροπία (7-7), με τις εναλλαγές στο σκορ να συνεχίζονται και σε όλη τη διάρκεια του β΄ ημιχρόνου. Το τελικό αποτέλεσμα ήταν η ισοπαλία, καθώς η Τρίαινα ισοφάρισε σε 12-12 χάρη σε τέρμα του Φωτίου. Διαιτήτευσαν οι Μπουδραμής και Κωνσταντινίδης. Τα 8λεπτα: 1-4, 6-3, 2-1, 3-4. Τα γκολ της Τρίαινας: Αναστασιάδης 1, Οικονόμου 1, Φωτίου 6, Αλεβίζος 4.
ΝΕΠ (Φώτης Γιαννόπουλος): Λιμαράκης, Γ. Κανελλόπουλος 2, Γιαννακέας, Κ. Παπάκος, Καρύδης 1, Ρογδάκης, Καρβουντζής 2, Στροφύλλας, Τραυλός, Πίτσικας 2, Βικάτος 3, Μελιδονιώτης 2, Λιβαθηνός, Γουργουλέτης, Γιαννακόπουλος.

* Ο προπονητής της ΝΕΠ, Φώτης Γιαννόπουλος δήλωσε τα εξής αμέσως μετά το τέλος της αναμέτρησης: «Ηταν ένα νευρικό και αγχωτικό παιχνίδι, στο οποίο και οι δύο ομάδες ήθελαν τη νίκη για τους δικούς τους λόγους. Ο βαθμός της ισοπαλίας δεν είναι κακός. Προχωράμε για το επόμενο παιχνίδι μέσα στην Χίο. Οι απουσίες παικτών από τις προπονήσεις των δυο τελευταίων εβδομάδων πιστεύω ότι μας στοίχισαν αρκετά σε αυτό το παιχνίδι. Μπράβο, πάντως, στα παιδιά που πάλεψαν με όλες τους τις δυνάμεις και στις λεπτομέρειες δεν πανηγυρίσαμε τη νίκη».