Πόλο ΑνδρώνΜε το δεξί στα πλέι-άουτ οι Ανδρες της ΝΕΠ

June 14, 2019
Με το δεξί μπήκε η ΝΕΠ στην α’ φάση των πλέι άουτ της Α2 Εθνικής Ανδρών του πόλο, καθώς επικράτησε στην Λάρισα με 12-6 επί του ΓΣ Ηλιούπολης. Η ομάδα του Λάμπρου Αναστασόπουλου με τρομερή άμυνα, καθώς δέχθηκε μόλις ένα τέρμα σε τρία 8λεπτα, έφτασε τους 5 βαθμούς, ενώ η ομάδα της Ηλιούπολης έμεινε στους 3. Ο ΓΣ Ηλιούπολης μπήκε πολύ δυνατά στην αναμέτρηση, καθώς προηγήθηκε με 5-3 στο α΄ 8λεπτο, όμως τα «δελφίνια» με ξέσπασμα στη β΄ περίοδο πήραν το προβάδισμα (7-5) καθώς «έτρεξαν» ένα σερί 4-0. Η ΝΕΠ συνέχισε στον ίδιο ρυθμό καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα και δεχόμενη μόλις ένα γκολ στο δεύτερο μισό, έφτασε στην εύκολη νίκη. Τα 8λεπτα:5-3, 0-4, 1-2, 0-3. Τα γκολ: Γιαννακέας 1, Τουλγαρίδης 1, Γατομάτης 2, Φυκούρας 5, Αντίοχος 3.