ΑνακοινώσειςΚολύμβησηΚαι άλλοι τελικοί για τη ΝΕΠ στον Βόλο

July 22, 2019

Συνεχίζονται οι επιτυχίες της ΝΕΠ στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης Παμπαίδων-Παγκορασίδων Β΄ στον Βόλο. Ο Θανάσης Μπουρόπουλος, μετά τα δυο χρυσά μετάλλια στα 50μ. και στα 100μ. πρόσθιο, προκρίθηκε σε 2 ακόμη τελικούς, συγκεκριμένα στα 50μ. ελεύθερο και στα 200μ. πρόσθιο. Παράλληλα, η Παναγιώτα Γιαννακοπούλου πέρασε στον μικρό τελικό στα 100μ. πεταλούδα και η Χάρις Ζαχαροπούλου στον μικρό τελικό στα 200μ. ύπτιο. Εξάλλου, ο Εμμανουέλε Κομές ήταν 22ος στα 50μ. ελεύθερο με 28.59 και η Κατερίνα Μαρίνη 30ή με 30.99, ενώ στα 200μ. ύπτιο ο Νίκος Τσαγρης ήταν 27ος με 2.36.25 και η Κατερίνα Μαρίνη 23η με 2.42.49. Τέλος, η ΝΕΠ κατέκτησε την 13η θέση σε δυο σκυτάλες στα 4×100μ. ελ. Mix.