Αγωνιστική ΔραστηριότηταΑνακοινώσειςΠόλο ΓυναικώνΗ ΝΕΠ μεγάλο διπλό στη Λάρισα – Δηλώσεις Μιχάλη Λαζαρίδη

December 20, 2022
Με ένα μεγάλο διπλό απέδρασε η γυναικεία ομάδα πόλο της ΝΕΠ από τη Λάρισα, επικρατώντας επί του εκεί Ναυτικού Ομίλου με σκορ 11-10.
Τη νίκη στη ΝΕΠ έδωσε η Μαρία Ντάσιου με το γκολ που σημείωσε στα 00:53 από τη λήξη του δραματικού αγώνα
Και όμως: 2:30 από τη λήξη ο ΝΟ Λάρισας προηγήθηκε 10-9 με τέρμα της Γαλανοπούλου για να ισοφαρίσει η Κουρέτα στο 1:53!
Διαιτητές: Χατζηγούλας, Μονιούδης. Τα 8λεπτα: 4-4, 2-2, 1-2, 3-3.
ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κώστας Γαλανόπουλος): Αρχοντάκη, Κοκκίνου, Τουλουμτζίδου, Χασιώτη 1, Καλογιάννη, Σαφέτη 1, Κολτσίδα 1, Σακελλαρίου, Ρότζερς 2, Γαλανοπούλου 1, Μάστορη 2, Κλάπερτον 2, Κρίκη, Ζμπήτα.
ΝΕΠ (Μιχάλης Λαζαρίδης): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη, Ζοφώλη, Λέβι 2, Ευφρ. Τσιμάρα 1, Μπαλάτσα, Μαρία Πετάση 1, Κουρέτα 2, Μοίραλη 1, Μαρία Ντάσιου 3, Βιργινία Νιαρχάκου, Ρακ 1.
Μετά το μεγάλο διπλό της ΝΕΠ στη Λάρισα ο προπονητής της ομάδας Μιχάλης Λαζαρίδης δήλωσε τα εξής: “Η ομάδα έδειξε χαρακτήρα μέσα σε μια δύσκολη έδρα. Παλέψαμε από το πρώτο μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο. Καθόλη τη διάρκεια του αγώνα δημιουργούσαμε ευκαιρίες, αλλά δεν τις μετουσιώναμε σε γκολ, με αποτέλεσμα ο αντίπαλος να είναι συνεχώς κοντά μας. Μέχρι τα τελευταία 3-4 λεπτά προηγούμασταν με 2 γκολ κι εκεί πάθαμε ένα μπλακ-άουτ και η Λάρισα προηγήθηκε με 10-9, όμως οι αθλήτριές μου έδειξαν μεγάλη ψυχή κι έκαναν την ανατροπή στο τελευταίο 1,5 λεπτό με αποτέλεσμα να πάρουμε τη μεγάλη νίκη. Τώρα θα ξεκουραστούμε λίγο στις διακοπές των Χριστουγέννων και θα προετοιμαστούμε για το παιχνίδι με τη Βουλιαγμένη με το ξεκίνημα του 2023. Θέλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια στις παίκτριές μου γιατί με τέτοιες νίκες φτιάχνεις χαρακτήρα και δημιουργείς νοοτροπία νικητή”.