ΑνακοινώσειςΠόλο ΓυναικώνΗ ΝΕΠ ήττα στις λεπτομέρειες από ΑΕΚ

April 25, 2021

Παρά την πολύ καλή εμφάνιση που πραγματοποίησε απέναντι στην ΑΕΚ στο δημοτικό κολυμβητήριο της Ηλιούπολης, η γυναικεία ομάδα πόλο της ΝΕΠ δεν κατάφερε τελικά να αποδράσει με το θετικό αποτέλεσμα και έχασε με 10-7 στις λεπτομέρειες. Τα «δελφίνια» μπήκαν δυνατά στο α΄ 8λεπτο (2-2), όμως στη β΄ περίοδο δέχθηκαν 4 τέρματα και έκτοτε άρχισαν να κυνηγούν το σκορ. Με υπερπροσπάθεια και μαχητικότητα μείωσαν λίγο πριν το τέλος σε 9-7, όμως εκεί αστόχησαν σε επίθεση και στην συνέχεια δέχθηκαν το τελικό γκολ. Να σημειωθεί ότι η ΝΕΠ είχε και πολλά δοκάρια. Διαιτήτευσαν οι Παϊρακταρίδης και Καλουζάκης. Τα 8λεπτα: 2-2, 4-1, 2-2, 2-2. Τα γκολ της ΑΕΚ πέτυχαν οι: Ε. Λούδη 3, Μαστρόκαλου 1, Μπενέκου 2, Στρατηδάκη 2, Ζοφώλη 2.

ΝΕΠ (Κώστας Σακαλής): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη, Σινέμογλου, Μ. Μπαλάτσα 1, Ευφρ. Τσιμάρα 1, Μανέτα, Ν. Μπαλάτσα, Μιχαηλίδου 1, Μοίραλη, Ντάσιου, Ευδ. Τσιμάρα 1, Κουρέτα 3, Πουλοπούλου, Ζαφειράκη, Παπανικολάου.

Επόμενος αντίπαλος την Μεγάλη Τρίτη (6μ.μ.) στο κολυμβητήριο «Α. Πεπανός» ο Νηρέας Χαλανδρίου.