ΑνακοινώσειςΠόλο ΓυναικώνΗ ΝΕΠ έχασε 6-5 από τον Πανιώνιο

October 22, 2020
Η ΝΕΠ ηττήθηκε από τον Πανιώνιο στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης με σκορ 6-5, σε παιχνίδι στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του φετινού πρωταθλήματος της Α’ Γυναικών του πόλο.
Στο ξεκίνημα του αγώνα, ο Πανιώνιος πήρε το προβάδισμα με 2-0, με την ομάδα του Δημήτρη Μπιτσάκου να καταφέρνει να μειώσει σε 5-4, πριν από τη λήξη της γ’ περιόδου. Μάλιστα, τα κορίτσια του Δημήτρη Μπιτσάκου ισοφάρισαν σε 5-5 στο δ’ 8λεπτο, όμως οι γηπεδούχες κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 6-5, χάρη σε γκολ της Ανθής Παπαναστασίου, 4.12′ πριν από τη λήξη του αγώνα.
“Ήταν ένα παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες”, δήλωσε ο Δημήτρης Μπιτσάκος και πρόσθεσε: “Θα μπορούσαμε να νικήσουμε, θα μπορούσε το τελικό σκορ να ήταν και ισόπαλο. Τελικά ηττηθήκαμε με ένα γκολ διαφορά, καθώς όλα κρίθηκαν σε 2-3 φάσεις στο τέλος. Θα διορθώσουμε κάποια πράγματα στο παιχνίδι μας και θα ετοιμαστούμε για το παιχνίδι του Σαββάτου με την ΑΕΚ. Πρέπει να δούμε μπροστά, το πρωτάθλημα συνεχίζεται…”.
Διαιτήτευσαν οι Μπιράκης και Πολυχρονόπουλος. Τα 8λεπτα: 2-0 , 2-2 , 1-2 , 1-1. Τα γκολ του Πανιωνίου: Πουστινίκοβα 2, Ξανθοπούλου 1, Α. Παπαναστασίου 2, Δ. Παπαναστασίου 1.
ΝΕΠ (Δημήτρης Μπιτσάκος): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη 1, Σινεμόγλου, Μ. Μπαλάτσα 1, Ευφρ. Τσιμάρα, Σ. Μανέτα, Ν. Μπαλάτσα, Μιχαηλίδου 1, Μοίραλη 1, Ντάσιου, Ευδ. Τσιμάρα, Λυκοθανάση 1, Κιούρκα, Κουρέτα, Πουλοπούλου.