Αγωνιστική ΔραστηριότηταΑνακοινώσειςΠόλο ΓυναικώνΗττα για τα κορίτσια της ΝΕΠ

January 21, 2023
Την ήττα από τον Πανιώνιο με σκορ 12-8 γνώρισε σήμερα η γυναικεία ομάδα πόλο της ΝΕΠ στο κολυμβητήριο «Α. Πεπανός» στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του φετινού πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής.
Οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν με 9-5 στο ημίχρονο, η ΝΕΠ μείωσε με 10-8 στο ξεκίνημα του τέταρτου 8λεπτου, όμως δεν κατάφερε κάτι περισσότερο, καθώς Μπογκτατσένκο και Ευαγγελία Λούδη σημείωσαν δυο τέρματα και διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.
Διαιτητές: Κυράνης-Χατζηγούλας. Τα 8λεπτα: 2-4, 3-5, 2-1, 1-2.
ΝΕΠ (Μιχάλης Λαζαρίδης): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη, Ζοφώλη, Λέβι 1, Ευφρ. Τσιμάρα 2, Μ. Μπαλάτσα 1, Μαρία Πετάση 1, Κουρέτα 1, Όλγα Μοίραλη 2, Ν. Μπαλάτσα, Κοντάκου, Παρασκευοπούλου, Στέενμπεεκ, Μιχακάτου, Κεπενού.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τάσος Παπαναστασίου): Μήτσου, Κάσεϊ 4, Ιφιγένεια Μαυρωτά 1, Μπογκατσένκο 1, Κοτσάφτη, Μαστρόκαλλου, Θωμοπούλου, Ευαγγελία Λούδη 2, Κώτσια 4, Αναστασία Λούδη, Δήμητρα Παπαναστασίου, Ανθία Παπαναστασίου, Λυδία Μαυρωτά, Κελαδίτη, Υφαντή.