![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2020/02/75464267_2626186164124119_5482478946790408192_n.jpg)
Με τον ιδανικότερο τρόπο (νίκη επί της ΠΑΕ Αργης Καλαμάτας με σκορ 10-3) ολοκλήρωσε η ΝΕΠ τις υποχρεώσεις της στην α΄ φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος πόλο των Μίνι Παίδων. Τα «δελφίνια» του Θανάση Κοντάκου πήραν το εισιτήριο της πρόκρισης από τον Ομιλο της Πάτρας και θα δώσουν «παρών» στους αγώνες της β΄ φάσης το διάστημα 3-5 Απριλίου. Διαιτήτευσαν οι Μοίραλης και Μάρκοβιτς. Τα 8λεπτα: 0-4, 0-0, 2-6, 1-0. Τα γκολ της ΝΕΠ: Μπεκρής 6, Τζελετόπουλος 2, Διαμαντόπουλος 1, Δημόπουλος 1.