![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2020/01/81595790_2620008868116763_9142470933355692032_o.jpg)
Με νίκη ολοκλήρωσε η ομάδα πόλο Νέων Γυναικών της ΝΕΠ τις υποχρεώσεις της στην α΄ φάση του αντίστοιχου Πανελληνίου πρωταθλήματος στον Βόλο. Η ομάδα του Δημήτρη Μπιτσάκου επικράτησε με 15-5 και επί του Περιστερίου και προκρίθηκε στην τελική φάση της διοργάνωσης (25-27 Ιουνίου) με 3 στα 3. Τα 8λεπτα: 3-1, 5-2, 3-2, 4-0. Τα γκολ της ΝΕΠ: Μπιτσάκου 4, Ο. Μοίραλη 1, Κουρέτα 4, Κιούρκα 1, Μ. Ζαφειράκη 1, Μαντζουρίδου 2, Γεωργίου 1, Σπυράτου 1.