![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2019/06/40573187_2267604509935987_4945680898910584832_n.jpg)
Τέσσερις παίκτριες της ΝΕΠ, η Αγγελική Γιαννακέα, η Ιωάννα Λυκοθανάση, η Mαργαρίτα Μπιτσάκου και η Ευδοκία Τσιμάρα συμπεριλήφθηκαν στις πολίστριες που κλήθηκαν στην προετοιμασία της Εθνικής μας ομάδας πόλο των Νέων Γυναικών για το Παγκόσμιο πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί το διάστημα 9-15 Σεπτεμβρίου στο Φούντσαλ της Πορτογαλίας. Ο Ομοσπονδιακός τεχνικός Στέφανος Λέανδρος περιμένει τα «δελφίνια» την Παρασκευή (14/6, 6μ.μ.) στο Εθνικό κολυμβητήριο Πειραιά.