Στο καμπ της Εθνικής μας ομάδας πόλο U15 κάλεσαν οι Ομοσπονδιακοί μας προπονητές (Λεμπέσης, Μαρκόπουλος) τον Φίλιππο Αντίοχο της ΝΕΠ. Το καμπ θα διεξαχθεί το διάστημα 7-11 Ιουνίου στο Παπαστράτειο κολυμβητήριο.
Το αθλητικό σωματείο Ναυταθλητική Ένωση Πατρών (Ν. Ε. Π.) προέρχεται από τη συνένωση δύο αθλητικών σωματείων της πόλης των Πατρών, τον Α. Ο. ΘΡΙΑΜΒΟ ΠΑΤΡΩΝ (που ιδρύθηκε το έτος 1976) και τον Α. Ο. ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ ΠΑΤΡΩΝ (που ιδρύθηκε το έτος 1982)