![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/01/265559096_460423348817665_1198912952874080101_n.jpg)
Στη μάχη της β΄ φάσης του Πανελληνίου πρωταθλήματος πόλο των Κορασίδων θα ριχτεί το Σαββατοκύριακο το αντίστοιχο συγκρότημα της ΝΕΠ. Οι αγώνες θα διεξαχθούν στο «Ποσειδώνιο» κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης και ο προπονητής των «δελφινιών» Χρήστος Αργυρόπουλος θα στηριχθεί στις εξής παίκτριες: Βαρβάρα Παρασκευοπούλου, Δήμητρα Κοντάκου, Ανδριάνα Φιλιππαίου, Μαρία Κεπενού, Μαρία Σχίζα, Ηλιάνα Γκέκα, Ειρήνη Τσίγκα, Αγγελίνα Πασσά, Ζορντίνα Λάμπατου, Χαρά Κοντάκου, Θεοδώρα Βγενοπούλου. Εφορος του τμήματος είναι ο Λεωνίδας Κοντάκος και συνοδός ο Αγγελος Μαργαρίτης.
Το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:
ΣΑΒΒΑΤΟ 15/1: ΠΑΟΚ-ΕΑΤΕΚ (8.30μ.μ.), ΝΑΟ Κέρκυρας-ΝΕΠ (9.45μ.μ.).
ΚΥΡΙΑΚΗ 16/1: ΠΑΟΚ-ΝΕΠ (9π.μ.), ΕΑΤΕΚ-ΝΑΟ Κέρκυρας (10.15π.μ.), ΝΕΠ-ΕΑΤΕΚ (3.15μ.μ.), ΝΑΟ Κέρκυρας-ΠΑΟΚ (4.30μ.μ.).
Στη γ΄ φάση (οι αγώνες θα γίνουν 8-10 Απριλίου) προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες του Ομίλου.