![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/05/280559372_2516801521783922_2411072012150613085_n.jpg)
Η ΝΕΠ νίκησε με 15-10 εκτός έδρας την ΑΕ Χαϊδαρίου, πέτυχε το 2-0 νίκες στη σειρά και εξασφάλισε έτσι την παραμονή της στο φετινό πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Ανδρών του πόλο.
Τα 8λεπτα: 4-4, 4-3, 0-6, 2-2. Τα γκολ της ΑΕ Χαϊδαρίου: Φυκούρας 2, Β. Γκότσης 1, Γ. Γκότσης 2, Κωνσταντίνου 1, Αθανασίου 2, Μπόγρης 2.
ΝΕΠ: Λιβαθηνός, Κανελλόπουλος 2, Κοντονής 3, Τουλγαρίδης 1, Μουστεράκης, Μπάρλος, Σπανογιάννης 1, Πετρόπουλος 4, Μπρακατσέλος 2, Καρράς, Αντίοχος, Δελαπόρτας, Χρηστάκης, Κωνσταντόπουλος, Γιαννακέας 2.
Ο πρόεδρος της ΝΕΠ, Μανώλης Τσουραμάνης, ο οποίος ηγήθηκε της αποστολής στο Χαϊδάρι, δήλωσε τα εξής για την επίτευξη του στόχου της παραμονής στην Α2 Εθνική Ανδρών του πόλο: «Καταφέραμε και πήραμε τα δύο παιχνίδια που έπρεπε να κερδίσουμε για να μείνουμε στην κατηγορία. Τα παιδιά έδειξαν τη σοβαρότητα που έπρεπε. Ευελπιστούμε του χρόνου να πάμε ακόμη καλύτερα».
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/05/279747212_2516802148450526_4748169522724195858_n-640x853.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/05/279793563_2516802445117163_7954922087412775803_n-640x480.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/05/279879745_2516802308450510_2050515952481681747_n-640x853.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/05/280109060_2516802345117173_5452447967722217489_n-640x480.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/05/280322902_2516802205117187_7871902442292639392_n-640x853.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/05/280375680_2516802408450500_2372006987441414266_n-640x480.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/05/280441637_2516802378450503_2040129456387310136_n-640x480.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/05/280558821_2516802185117189_2220906711247228675_n-640x480.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/05/280559372_2516801521783922_2411072012150613085_n-1-640x480.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/05/280568417_2516802165117191_4401513905547889923_n-640x480.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/05/280613424_2516492618481479_2018852221755388008_n-640x287.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/05/280658820_2516492651814809_1760171558372442109_n.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/05/280681674_2516801565117251_310528435129308934_n-640x853.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/05/280724330_2516492728481468_3993555894268613997_n.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/05/280811750_2516492691814805_3210889548666484076_n-640x287.jpg)