![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/03/277200037_5054562947971617_3966257246788569783_n.jpg)
Η ΝΕΠ επέστρεψε στις νίκες στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Ανδρών του πόλο, καθώς στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της β΄ φάσης, επικράτησε στο κολυμβητήριο «Α. Πεπανός» επί του Νηρέα Γέρακα με σκορ 13-11. Είναι ένα αποτέλεσμα που πανηγυρίστηκε δεόντως από όλους στα «δελφίνια», καθώς ανεβάζει την ψυχολογία της ομάδας ενόψει της συνέχειας της σεζόν. Η νίκη αφιερώθηκε στη μνήμη του Κωνσταντίνου Αντίοχου.
Διαιτήτευσαν οι πατρινοί Μοίραλης και Μάρκοβιτς. Τα 8λεπτα: 1-1, 6-6, 4-2, 2-2. Τα γκολ του Νηρέα Γέρακα πέτυχαν οι: Καρυπίδης 1, Μαυρεδάκης 1, Κοντονής 2, Κασιμάτης 3, Ορφανός 2, Μπερτόλης 1, Γιώτης 1.
ΝΕΠ (Μιχάλης Ξανθόπουλος): Λιβαθηνός, Κανελλόπουλος 1, Κοντονής 4, Τουλγαρίδης 5, Γκοτσόπουλος, Μπάρλος, Σπανογιάννης 1, Πετρόπουλος 1, Μπρακατσέλος, Καρράς, Δελαπόρτας 1, Αποστολίδης, Κωνσταντόπουλος, Γιαννακέας.
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/03/277176212_427802725678754_8643587358449561671_n-640x287.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/03/277180923_1124132091758828_4570909834478323956_n-640x287.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/03/277190975_1062767334279438_7740436423900141963_n.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/03/277200037_5054562947971617_3966257246788569783_n-1-640x287.jpg)