![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2021/04/178179771_298820194984410_2719150592178049559_n.jpg)
Παρά την πολύ καλή εμφάνιση που πραγματοποίησε απέναντι στην ΑΕΚ στο δημοτικό κολυμβητήριο της Ηλιούπολης, η γυναικεία ομάδα πόλο της ΝΕΠ δεν κατάφερε τελικά να αποδράσει με το θετικό αποτέλεσμα και έχασε με 10-7 στις λεπτομέρειες. Τα «δελφίνια» μπήκαν δυνατά στο α΄ 8λεπτο (2-2), όμως στη β΄ περίοδο δέχθηκαν 4 τέρματα και έκτοτε άρχισαν να κυνηγούν το σκορ. Με υπερπροσπάθεια και μαχητικότητα μείωσαν λίγο πριν το τέλος σε 9-7, όμως εκεί αστόχησαν σε επίθεση και στην συνέχεια δέχθηκαν το τελικό γκολ. Να σημειωθεί ότι η ΝΕΠ είχε και πολλά δοκάρια. Διαιτήτευσαν οι Παϊρακταρίδης και Καλουζάκης. Τα 8λεπτα: 2-2, 4-1, 2-2, 2-2. Τα γκολ της ΑΕΚ πέτυχαν οι: Ε. Λούδη 3, Μαστρόκαλου 1, Μπενέκου 2, Στρατηδάκη 2, Ζοφώλη 2.
Επόμενος αντίπαλος την Μεγάλη Τρίτη (6μ.μ.) στο κολυμβητήριο «Α. Πεπανός» ο Νηρέας Χαλανδρίου.
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2021/04/177511537_473548917293195_2538868502361013309_n-640x480.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2021/04/177645195_187834886505033_6810535185902538050_n-640x480.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2021/04/177976862_940966023108861_5213359747733319697_n-640x480.jpg)