![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/10/308025913_1509409912813731_6426858719781962165_n.jpg)
Την ήττα με 14-5 από τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη υπέστη η γυναικεία ομάδα πόλο της ΝΕΠ. Καθοριστικά για την έκβαση του αγώνα ήταν το β΄ και το γ΄ 8λεπτο, όταν το 3-2 έγινε 6-2 και σταδιακά 12-3. Η ομάδα τώρα πρέπει να δει μπροστά και να ανασυνταχθεί ενόψει του επόμενου αγώνα της στο πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής.
Διαιτητές: Κωνσταντινίδης-Μαρκοπούλου. Τα 8λεπτα: 3-2, 3-0, 6-1, 2-2. Τα γκολ του Πανιωνίου πέτυχαν οι Κάσεϊ 2, Ιφ. Μαυρωτά 1, Μπογκατσένκο 4, Κώτσια 6, Υφαντή 1.
ΝΕΠ (Μιχάλης Λαζαρίδης): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη, Κεπενού, Λέβι, Ευφρ. Τσιμάρα 1, Μ. Μπαλάτσα, Πετάση, Κουρέτα 1, Ο. Μοίραλη 3, Ντάσιου, Δ. Κοντάκου, Νιαρχάκου, Ανδ. Κοντάκου, Μιχαλάτου, Ρακ.
* «Σήμερα η ομάδα δεν έδειξε το καλό της πρόσωπο πάρα μόνο στο α΄ 8λεπτο με αποτέλεσμα να έρθει η εύκολη ήττα από τον Πανιώνιο», δήλωσε ο προπονητής της ΝΕΠ, Μιχάλης Λαζαρίδης και πρόσθεσε: «Δεν ήμασταν αποτελεσματικοί σε άμυνα και επίθεση και χάσαμε τη συγκέντρωση και την ψυχολογία του αγώνα. Οταν η ομάδα χάνει, την ευθύνη την αναλαμβάνω μόνο εγώ. Πιστεύω στις αθλήτριές μου που έχουν πολλές δυνατότητες και μεγάλα περιθώρια βελτίωσης. Η προσπάθεια στην προπόνηση συνεχίζεται και είμαι σίγουρος πως στο τέλος θα πετύχουμε τον στόχο μας».
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/10/283349834_637463334558483_5643454596854277275_n-640x1429.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/10/308025913_1509409912813731_6426858719781962165_n-1-640x287.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/10/308812123_617741656577462_3187470666768275494_n-640x1429.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/10/309207676_880367886492078_2660242149914344980_n-640x1429.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/10/310647878_3664907560402549_3739932366443952212_n-640x1429.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/10/310872204_680317840122139_1616563675344446766_n-640x1429.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/10/311053491_846636599673628_2328716135846232130_n-640x1429.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/10/311145204_1550954455361486_218624305302234122_n-640x1429.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/10/311265787_401508082197483_331664234262923085_n-640x1429.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/10/311427518_797370154850111_6580880548739915515_n-640x1429.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/10/311428019_686824489116420_2895827840671502615_n-640x1429.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/10/311434720_664415478330355_7758053354567649374_n-640x1429.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/10/311466947_1164758444474205_1727373697746854989_n-640x1429.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/10/311470337_626309712470846_3828679185371533466_n-640x1429.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2022/10/311910917_437544538510413_4187608996816027326_n-640x1429.jpg)