![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2021/11/261479576_2383894401741302_4502568529818836706_n.jpg)
Η ΝΕΠ απέδρασε από τη Νίκαια με ένα τεράστιο «διπλό» (11-12 τον Ιωνικό) στο φινάλε του α΄ γύρου του φετινού πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Ανδρών του πόλο. Διαιτήτευσαν οι Δαμιανάκης και Κουρτίδης. Τα 8λεπτα: 1-4, 4-2, 4-4, 2-2.
Τα γκολ του Ιωνικού πέτυχαν οι Γ. Μακαντάνης 3, Καλαμάρης 1, Πρωτοψάλτης 4, Ψιρογιάννης 1, Ν. Μακαντάνης 1, Κολλάρος 1.
ΝΕΠ (Μιχάλης Ξανθόπουλος): Αποστολίδης (ήταν απολαυστικός κάτω από τα δοκάρια), Κανελλόπουλος, Κοντονής 2, Τουλγαρίδης 2, Μουστεράκης, Κωνσταντόπουλος, Πετρόπουλος 2, Πίτσικας 4, Καρράς 1, Γιαννακέας 1, Ορφανός, Αντίοχος, Δελαπόρτας, Μπρακατσέλος.
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2021/11/260723914_2383894398407969_2084357986207389015_n.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2021/11/262153443_2383894395074636_5621508677765930908_n.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2021/11/261479576_2383894401741302_4502568529818836706_n-640x287.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2021/11/261778626_620854412671031_9161156444075038790_n-640x480.jpg)
![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2021/11/261817386_201691148708422_6399384028804105813_n.jpg)