![](https://nep.org.gr/wp-content/uploads/2021/09/215701072_2270057523124991_8672622983049549518_n.jpg)
Διπλή κλήση για τη ΝΕΠ στην προετοιμασία Εθνικής μας ομάδας πόλο Νέων Γυναικών (Κ20). Ο λόγος για τις αδερφές Ευδοκία και Ευφροσύνη Τσιμάρα, οι οποίες συμπεριλήφθηκαν στις 27 παίκτριες που κάλεσε η Ομοσπονδιακή μας τεχνικός, Αλεξία Καμμένου, ενόψει του Παγκοσμίου πρωταθλήματος της συγκεκριμένης ηλικιακής κατηγορίας, που θα γίνει στην πόλη Νετάνια του Ισραήλ το διάστημα 8-17 Οκτωβρίου. Η προετοιμασία θα ξεκινήσει τη Δευτέρα 6 Σεπτεμβρίου στις 5.30μ.μ. στο κολυμβητήριο του Αγίου Κοσμά. Σημειωτέον ότι στην Εθνική κλήθηκαν και οι πρώην παίκτριες της ΝΕΠ, Κατερίνα Ζαφειράκη, Μαρίζα Ρακιντζή και Μαργαρίτα Μπιτσάκου, πλέον του Εθνικού.